Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Valtice se chystají na rekordní účast

13.9.2012 10:08

Valtické Cyklobraní Kooperativy, podle počtu účastníků nejoblíbenější závod Kola pro život, se koná již tuto sobotu. Předposlední díl letošního ročníku bude podle všeho lámat účastnické rekordy. Vloni bylo na startu 1881 účastníků včetně dětí, letos se jen přes online registraci přihlásilo bezmála 2000 lidí. A to se ještě někteří tradičně budou registrovat až před startem. Tolik lidí nikdy žádný závod Kola pro život nejelo.

Bookmark and Share

Proč je pokaždé o Valtice takový zájem? „Náš závod bereme nejen jako sportovní, ale i trochu jako společenskou událost. Většinou nám přeje počasí, k tomu pohodový profil trati, kterou zvládnou všichni. A samozřejmě burčák,“ říká ředitel závodu Kamil Balga.


Valtickou hlavní trasu na 54 kilometrů zná asi každý, ale letos připravili organizátoři několik překvapení. „Vloni dojížděli lidi do cíle špinaví od prachu a vypadali jak kominíci. Tak jsme zařadili průjezd pískovnou, kde je vodní brod. Minimálně se v něm každý příjemně schladí,“ prozradil Balga.


A pak je tu něco, co by mnozí ve Valticích ani nečekali: vrchařská prémie! Na kopci Rajstna, který je dlouhý 450 metrů. První tři závodníci nahoře se mohou těšit na 3000, 1500 a 1000 korun. Na vrcholu Rajstny projedou všichni přenádhernou Kolonádou, ze které je famózní výhled do okolí. Organizátoři tohle místo vřele doporučují i v neděli po závodě a probrání z burčákového opojení...


Kromě tří tras (ještě „C“ na 40 km a Fitness jízda na 26 km) a dětských závodů Junior Trophy na všechny účastníky čeká bohatý doprovodný program. Třeba různé soutěže. Dospělí budou zápolit „O nejlepší šlapku,“ jejímž partnerem jsou Vinné sklepy Valtice. Půjde o zručnost při šlapání hroznů. A nejlepší partnerský pár v závodě může vyhrát romantický víkend ve valtickém Penzionu Prinz. Děti zase budou v Dětském koutku soutěžit v dlabání dýní v soutěži O nejlepší škrabku, ve Valticích tento víkend totiž probíhá také Dýňobraní. Navíc je pro děti připravena další atrakce - kdo z malých návštěvníků projeví zájem, může se projet v traktoru přímo v parku u zámku, kde je prostor cíle a zázemí.


A v neposlední řadě lákadlo pro dospělé, burčák. Po zkušenostech z loňska, kdy se na něj stály fronty, budou letos „výdejní místa“ posílena. „A bude ho víc,“ slíbil Kamil Balga. K burčáku bude vyhrávat cimbálovka a prodávat se budou vyhlášené nakládané sýry.


Závodu se kromě široké veřejnosti zúčastní kompletní špička startující na Kole pro život a valtický předposlední díl seriálu bude také snímán televizními kamerami. Sestřih ze závodu bude vysílán ve středu 19. září od 16 do 16.25 h na programu ČT4.

 

Martina Ptáková

CS MTB Team

Diskusní fórum pro: "Valtice se chystají na rekordní účast"

Názor Autor Datum a čas
RE: Valtice se chyst... LM 13. 9. 2012, 18:16
RE: Valtice se chystají na rekordní účast
Je někde ke stažení trasa závodu ve formátu gpx pro cyklonavigaci?

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |