Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

První šlápnutí v režii Diabla

18.4.2013 11:30

Jako tradičně se o otevření silniční sezóny postaral závod v režii cykloklubu Vinohradské šlapky, a sice První šlápnutí. Na návsi v malé vsi Hřebeč u Kladna to již od ráno doslova vřelo.

Bookmark and Share

Natěšení silničáři i bikeři zaplnili svými vozy skoro všechny boční ulice a v sále místní restaurace bylo u prezentace skutečně narváno. Nádherné počasí zlákalo více jak dvě stovky silničářů, několik bikerů a samozřejmě také dětí, jejichž závody celý program otevírají. Děti hrály prim i jinak – každý měl možnost přispět do sbírky občanského sdružení Ano, ANO a pomoci tak splnit sen 10 leté Aničce ze sociálně slabé rodiny, aby mohla absolvovat basketbalové soustředění. 

 

MTB kritérium na 5 okruhů v bezprostřední blízkosti obce absolvovalo 23 závodníků, ať už dětí, které ujely dle svých možností třeba jen 1 okruh, tak několik závoďáků, kteří bojovali o každou vteřinu a rozhodně si nic nedarovali. Vždyť první čtyři dojeli v 18 vteřinách! Zvítězil Franta Brnušák před Jirkou Svítkem, Vaškem Novákem a Michalem Sůvou.

 

V pravé poledne nastal hlavní hřeb dne – silniční závod ligy UAC na 5 zvlněných okruhů po 11,5 km. V prvním balíku mužů do 39 let startovalo přes 100 borců, další stovka odstartovala ve druhém balíku o 5 minut později (muži nad 40 let a ženy). Já si takticky stoupl hned na čáru „štartu“, aby mi první balík neujel hned na začátku, což se bohužel několika nešťastníkům stojícím vzadu vždy stane. Během pár desítek vteřin totiž letí balík čtyřicítkou a nezdá se, že by letošní „nekonečná“ zima ovlivnila trénink amatérských závodníků.

 

Vpředu tvrdí muziku borci z Lawi – Author a BMC, nastupuje se, balík natažen v jednoho dlouhého hada. Vlaju na konci, průměr přes 40 km/h, nestačím se ani vzpamatovat a jsou tu pověstné kostky. Ráfky zvoní, grupa letí vzhůru, někdo odpadá, ale já tam pořád jsem. Několikrát mám namále, ale vždy se nějak kousnu a uzavírám asi 35-členný čelní balík. Není moc čas sledovat památník v Lidicích, jede se na mě „hrana“. O nějakém výletu dopředu neuvažuji a s každými dalšími kostkami v Hřebči si oddychuji, že tam ještě jsem…

 

Asi v půli závodu přichází drobné zvolnění, i tak můj Garmin hlásí po hodině závodu neskutečnou vzdálenost 40,3 km! Tomu říkám lety! Přežiju i poslední kostky, nohy pálí, ale teď už by byla škoda odpadnout. Daří se, naposled projedeme kolem Lidic a už se bojuje o pozice do spurta o třetí flek. Vpředu totiž odjela dvojice Nežerka, Novák z Lawi – Author týmu.

Já se nikam necpu, nemám na to hlavu ani nohy, takže dojíždím z naší velké skupiny asi čtvrtý odzadu a uzavírám třetí desítku výsledkové listiny. Jsem nesmírně šťastný, že jsem to takhle objel, 57 km zvládli vítězové za 1:25 hod – slušná amatéřina, co? I já měl na budíku průměr 39,2 km/h… Druhý balík přivedl do cíle z první figury David Klíma z Vokolku a stejně jako u nás „mladých“, i tady spurtovala velká skupina.

 

Pořadatelé již opakovaně používají k meření čipy, takže se nechá závodit až na pásku a nedochází k chybám ve výsledcích. Je to rozhodně ku prospěchu věci. Okruh byl dobře zabezpečen, silnice v nadprůměrném stavu (na Střední Čechy), spousta fandících na kostkách v Hřebči, hlavně „Kocour“ s megafonem dodával každému ještě nějaké ty síly do pokračování a jeho hlášky v cíli také stály za to. Nezbývá než pořadatelům v čele s Pavlem D!ablo Zachem popřát mnoho štěstí do dalších ročníků, hodně spokojených cyklistů a taky náklonnost při jednání s policií. Letošní První šlápnutí se skutečně vydařilo, byl to závod pro cyklisty všech úrovní, vždyť nám dělal společnost i Jirka Ježek! Takže na Posledním šlápnutí na konci září ahoj, rozhodně přijeďte!


Další info na www.vinohradskeslapky.com a www.prvnislapnuti.blogspot.com.

 

Jan Herda

Diskusní fórum pro: "První šlápnutí v režii Diabla"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |