Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

SMS.cz Adrenalin Cup opět zdobí hvězdy a Beskydský Šerpa

11.6.2010 12:30

Doslova elita českého sportu se v sobotu 26. června představí na SMS.cz Adrenalin Cupu v Ostravici, extrémním závodě čtyřčlenných štafet.

Bookmark and Share

Na start, který v sobě ukrývá čtyři obtížné etapy ‐ běh, paragliding, kolo a kajak, se poprvé postaví Martin Koukal, bývalý mistr světa v běhu na lyžích. Se štafetami na sněhu má zkušenosti, na beskydskou Lysou Horu, která čeká závodníky hned v prvním úseku Adrenalin Cupu, při své premiéře ale poběží po svých. Koukal se na olympijských hrách ve Vancouveru podílel na bronzovém úspěchu českého kvarteta na 4x10 km, stejný kov spolu s Dušanem Kožíškem získal pro Českou republiku ve volném sprintu dvojic i na MS v Oberstdorfu 2005.


Všechno zatím nasvědčuje tomu, že druhý z úspěšného tandemu, Dušan Kožíšek, se v Ostravici s Koukalem znovu setká v jedné štafetě. Tak trochu smolný olympionik z posledních zimních OH, kterému se mu kvůli pádu a zlomené hůlce příliš nepovedl právě sprint dvojic s Koukalem, otestuje své síly a schopnosti na třetím úseku MTB.


Spolu s Kožíškem a dalšími borci půjde na horském kole do prudkého stoupání také biker a bývalý juniorský mistr světa Jaroslav Kulhavý, který se letos postaral o historicky nejlepší český mužský výsledek. V závodě Světového poháru horských kol v cross country v Offenburgu si totiž dojel pro třetí místo. Kulhavý a Kožíšek náročnost i atmosféru závodu znají už z loňska. Špičkový skikrosař na startu, Tomáš Kraus, zvažoval, že vyzkouší kajak, nakonec se rozhodl pro horské kolo. Zajímavé bude sledovat, jak si mezi lyžaři se stejnou tratí poradí třeba profi bikerky Tereza Huříková nebo Kája Polívková. Téměř se stoprocentním nasazením se do nástrah Adrenalin Cupu pustí kromě špičkových sportovců i čtveřice sportovně nejnadanějších dětí z dětských domovů.


První ze štafety ochutná 16-kilometrový běh směrem na vrchol Lysé Hory, další závodník se pak na druhém úseku prolétne paraglidem na víc než na pěti kilometrech trasy, třetí z nich si dá 32 kilometrů dlouhý úsek na horském kole a poslední ze štafety otestuje na kajaku pětikilometrový úsek řeky Ostravice. Děti na paraglidu nepoletí samostatně, ale v tandemu.
Děti z dětských domovů, které odstartují pod Nadačním fondem Táta a máma, přesto mohou na cestě oblohou leccos okoukat. Ve své disciplíně budou o cenné sekundy bojovat Tomáš Ledník, legenda českého paraglidu, nebo Tomáš Brauner, držitel hned několika světových rekordů. Všem přítomným se po roce opět na kajaku ukáže snowboardcrossař Michal Novotný.


Organizátoři spolu s CHKO vytyčili trasy závodu tak, aby závodníci nepoškodili krajinu, která
většinou spadá pod 1. stupeň ochranného pásma. Ochranáři po dobré zkušenosti z předchozích ročníků vyšli pořadatelům maximálně vstříc. Společnost Seven Days, která Adrenalin Cup tradičně pořádá, na oplátku přislíbila, že trasy a jejich okolí vyčistí od následků nedávných následků povodní, které ale závod nijak nepoznamenaly.


Kromě samotného závodu organizátoři přichystali i bohatý doprovodný program. Letos navíc
navázali úzkou spolupráci s centrem pro handicapované Náš svět. Speciální program s řadou soutěží a třeba i jízdou na koni, bude uzpůsobený tak, aby ho zvládli nejen sportovní nadšenci, ale také ti, kteří svůj život museli spojit s nějakým handicapem. Na zábavu, nejen kolem vody, bude dohlížet další úspěšný český olympionik Lukáš Pollert. A zábavy bude v Ostravici víc než dost. Rockery jistě potěší dívčí kapela The Apples nebo skupina Sunshine, hip‐hopery zas DJ Friky. Adrenalin bude kolovat v krvi těm, kteří zkusí třeba simulátor
nárazu, chůzi po laně zvaném „Slack line“, trampolíny nebo si zařádí v Tarzania lanovém parku.

Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com, kde je možné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si třeba prohlédnout trasu celého závodu ve 3D animaci. Naleznete tam také kompletní výsledky z minulých ročníků závodu, včetně jednotlivých disciplín.

  • Beskydy uvidí unikátní závod šerpů a pivním sudem na zádech

Do boje s nejvyšším vrcholem Beskyd a 65-kilovým nákladem se pustí v rámci závodu Radegast Beskydský šerpa čtyřicet čtyřčlenných týmů. Jejich úkolem bude dopravit na Lysou horu co nejrychleji sud s pivem Radegast na tradičním dřevěném šerpovském nosiči. Unikátní závod se uskuteční v rámci Adrenalin Cupu v Ostravici v sobotu 26. června a jeho patronem je známý horolezec Leopold Sulovský.


Radegast beskydský šerpa je unikátní závod pro pravé chlapy. Postavit se na start znamená překonat sám sebe, obětovat se pro tým a zároveň se spolehnout na kamarády. Vítězem je každý tým bez ohledu na to, na kterém místě dojde do cíle,“ přiblížil hlavní myšlenku závodu manažer značky Radegast Pavel Kmínek.


Za tvrdou dřinu se mohou všechny týmy, které spatří v limitu 4 hodin cíl na Lysé hoře, těšit na 100 piv Radegast. Nejrychlejší tým dokonce na 400 piv a speciální pohár. Na start Radegast Beskydského šerpy se postaví 40 týmů. Kvalifikace do závodu probíhá na stránkách www.radegast.cz.


Radegast Beskydský šerpa se dočkal po loňském úspěchu, svého rozšíření, které popsal Pavel Kmínek: „Zájem o start na Radegast Beskydském šerpovi je i letos obrovský. Proto jsme se rozhodli, že v letošním roce uskutečníme ještě dva závody, a to v Olomouci a ve Zlíně.“
 

Klára Svobodová, Seven Days

Diskusní fórum pro: "SMS.cz Adrenalin Cup opět zdobí hvězdy a Beskydský Šerpa"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |