Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Stopa pro život – zábava pro celou rodinu

24.11.2010 11:30

Startuje nový seriál tří lyžařských běžeckých závodů a jednoho závodu na bruslích! Společnost ČS MTB Team, pořadatel největšího seriálu závodů horských kol u nás, Kolo pro život, připravila zcela nový projekt - seriál lyžařských závodů na běžkách a bruslích, nazvaný Stopa pro život. Startuje tuto zimu na začátku roku 2011. Milovníci zimních sportů se mají na co těšit…

Bookmark and Share

Běžecké lyžování a bruslení patří mezi nejpopulárnější sportovní aktivity u nás. Každoročně se těmto sportům věnují tisícovky lidí. Jedni v zimě za radovánky vyrážejí do hor, druzí na zamrzlé rybníky, přehrady, nebo na kluziště zimních stadiónů. Zbrusu nový seriál Stopa pro život dává možnost všem běžkařům a bruslařům na vlastní kůži zažít pocit závodní atmosféry a k tomu si s celou rodinou užít tři příjemné víkendy v nádherných lokalitách Šumavy a Krušných hor.


Závody STOPA PRO ŽIVOT jsou určeny všem zájemcům bez rozdílu věku a kondice, od profesionálů po začátečníky. Součástí těchto zimních akcí budou také závody pro děti. Je připraven program pro celou rodinu. V sobotu se pojedou vždy závody volnou technikou, v neděli klasicky. Na Lipenské stopě sice chybí běžecký závod volnou technikou, ale zato se zde uskuteční na přehradě absolutní premiéra masového závodu na bruslích.


Organizace závodů a servis bude probíhat podobně jako na závodech seriálu Kolo pro život. Před startem můžete využít služeb profesionálních servismanů. Na tratích budou připraveny občerstvovací stanice. V cíli na vás bude čekat teplé jídlo a nápoje, úschovna lyží a vytápěné velkokapacitní stany. Pro děti bude připraven kromě závodů také další program. Závody jsou koncipovány na 2 dny.


Výsledky účastníků jsou měřeny čipovou technologií firmy SportSoft. Do průběžného pořadí Ski Prestige Trophy se budou započítávat dva nejlepší ze tří výsledků lyžařského běžeckého závodu klasicky.


Každý přihlášený závodník obdrží v rámci startovného slušivou čepici Alpine Pro s logem Stopa pro život, tak jako dostávají trička bikeři v seriálu Kolo pro život.


Přihlašování probíhá na www.stopaprozivot.cz. Závodníci seriálu Kolo pro život se obdobně jako na závody KPŽ hlásí pod stejným registračním číslem KPŽ.
Hlavním partnerem seriálu Stopa pro život je Pojišťovna Kooperativa.

  • A jaké závody na Vás čekají?

15. - 16. 1. 2011 Lipenská stopa
Jedná se o zcela nový závod. Závodí se na běžeckých tratích Ski areálu Lipno. Areál je perfektně vybaven a nabízí návštěvníkům skvělý komfort včetně široké nabídky ubytování. V případě vhodných klimatických podmínek připravujeme na sobotu unikátní závod na bruslích, který vede po zamrzlé ploše lipenské přehrady. Bruslařská dráha bude upravena speciálním strojem. Takže brusle s sebou!


Sobota: bruslení - dospělí: 14 km, děti: 2, 5, 8, km
Neděle: lyžování klasika - dospělí 17, 27 km


Podrobné propozice závodu naleznete ZDE.

 

13. - 14. 2. 2011 Karlův běh
Karlův běh je u nás druhý nejstarší závod v běhu na lyžích hned po Jizerské padesátce. V roce 2011 se pojede již 39. ročník! Centrem dění je Boží Dar v Krušných horách. Závodí se dva dny. V sobotu se běží volnou technikou, v neděli přijde na řadu klasika. Závod má podporu nejen města a kraje, ale také Českého olympijského výboru a je součástí Ligy dálkových běhů. O start v závodě je tradičně velký zájem.


Sobota: lyžování - dospělí: 35 km volně, děti: 2, 5, 8, km volně
Neděle: lyžování - dospělí 10, 21, 45 km klasicky


Podrobné propozice závodu naleznete ZDE nebo na www.lkslovan.cz.

 

27. - 28. 2. 2011 Šumavský Skimaraton Kooperativy
Šumavský Skimaraton Kooperativy je další běžeckou lahůdkou v lyžařském kalendáři 2011. Start a cíl závodu je na šumavské Kvildě a trať vede prostředím Šumavy. Dvoudenní program začíná v sobotu závodem volnou technikou. V neděli se opět běží klasika. Závod je zařazen do kalendáře FIS a je součástí série Euroloppet a Ligy dálkových běhů. Pro zajímavost chceme zmínit, že v loňském roce se závodu zúčastnilo 1400 běžců.


Sobota: lyžování - dospělí: 23 km volně, děti: 2, 5, 8 km volně
Neděle: lyžování - dospělí 23, 43 km klasicky


Podrobné propozice závodu naleznete ZDE nebo na www.skisumava.cz.

 

Nezapomeňte, že běžky jsou v zimě ideální přípravou pro nadcházející cyklistickou sezónu. Pořadatelé se těší ve stopě na vás! Více informací naleznete na www.stopaprozivot.cz.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Stopa pro život – zábava pro celou rodinu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |