Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Merida Bike Adventure letos na Křivoklátsku

23.5.2012 11:06

Již 12. ročník nejznámějšího domácího bodovacího závodu dvojic na horském kole MERIDA BIKE ADVENTURE se bude v roce 2012 konat opět na začátku prázdnin, během víkendu 14. - 15. července.

Bookmark and Share

Pořadatelé opět vybrali z hlediska cyklistiky opravdu unikátní lokalitu. Vy z vás, kteří se letos rozhodnete závodu zúčastnit, se můžete těšit na lesy oblasti CHKO Křivoklátsko. V roce 2012 se tak se svými koly dostanete do lesů a kaňonů v okolí břehů řeky Berounky. Křivoklátsko může být již v roce 2013 vyhlášeno národním parkem. Letošní 12. ročník závodu je možná vůbec poslední šancí, kdy do tohoto nádherného koutu republiky BA zavítá.

Jedním z hlavních pilířů, na kterých popularita BIKE ADVENTURE stojí, je výběr lokalit. Každý rok nová oblast, každý rok nový, neprozkoumaný a něčím zvláštní terén. Výběr místa jsme nepodcenili ani v letošním roce, kdy jsme se rozhodli zavítat do lesů v okolí řeky Berounky. Křivoklátsko je rovněž zajímavé z hlediska rozmanitosti terénu a kontrolních míst. Na závodníky čekají takové lahůdky, jako je například kontrola přímo u historického přívozu, jehož využití se rovněž nabízí jako jedna z možných strategií,“ přibližuje letošní ročník Jan Skřička, ředitel závodu.

 

Merida Bike Adventure ani letos nezklame svým centrem. „Samotné centrum akce jsme letos situovali do RS Hlavatice u Zbirohu. Jedná se pečlivě udržované rekreační středisko na kopci přímo nad městem Zbiroh. Věřím, že ani letos centrum účastníky závodu nezklame,“ uzavírá představení letošního ročníku Jan Skřička.

  • LOAP BA Challenge opět součástí BA

Součástí BA12 bude opět speciální vložený závod pro ty nejnáročnější – Loap BA Challenge, který si svoji premiéru odbyl v roce 2010. Letos bude tedy do programu akce zařazen již potřetí. Pokud o Bike Adventure slyšíte poprvé a nevíte, o co se jedná, vězte, že Loap BA Challenge je ještě náročnější variantou BA, při které účastníci přespávají v předem neznámém místě na trase závodu, a vezou si tedy všechno potřebné vybavení včetně jídla s sebou.

  • BA OPEN pro příchozí

Ti, kdo si na hlavní závod netroufají nebo se nestihnou včas přihlásit, mohou startovat v kategorii BA Open. Stačí jen, když si v místě zakoupíte mapu s kontrolami, vyzvednete bodové hodnoty a můžete vyrazit do terénu. Účastníkům však není měřen čas, v kategorii BA Open se „závodí“ jen pro radost z jízdy na kole.

  • Přihláškový systém spouštíme 29. května v 18:00!!!

S pravidelnou účastí více než tisícovky závodníků se Merida Bike Adventure řadí mezi nejvýznamnější evropské akce svého druhu. Není žádným tajemstvím, že poptávka po startovních místech každoročně převyšuje nabídku. V posledních letech se pravidelně dařilo naplnit kapacitu startovního pole do několika hodin od otevření online registračního systému.

 

Více informací najdete na www.bike-adventure.cz

 

-tyča-

foto Mira Rygl

Diskusní fórum pro: "Merida Bike Adventure letos na Křivoklátsku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |