Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Honza Vlasák: Orient Express s výhledem na Hanou

11.9.2013 16:09

Konečně je další rok pryč a sobota s Orient-Expresem je tady. I letos su domluvený s Evou. Jeli jsme spolu i loni. Je to zkušená cérka. S tou se člověk neztratí. Jenže ve čtvrtek večer mně dala košem. Dala přednost vybírání erteplí. To se těžko vydejchává. Ale na druhé straně – erteple se budou v zimě hodit.

Bookmark and Share

Safra... nepříjemná to komplikace. Ale mám štěstí – jako vždycky. Broňkovi dal košem zas Pepek, tak jsme to dali dohromady. Cesta auto-mobilem na fotbalové hřiště u Vilémova (74 km) byla památná tím, že celých 11 let jsem neutrpěl mořskou nemoc. Tenkrát to bylo na trajektu do Stockholmu. Na místo jsme dospěli hodinu a půl před startem. Času na regeneraci je teda tak akorát. Výhledy na lautr rovinu s Olomoucí snad až někde na horizontu jsou parádní.

Mapku s body, které musíme objet, dostaneme až na startu. Pozoruju dvojice, které vyjíždí před námi – místo aby bleskurychle vyrazily na trasu, zdlouhavě čumí do mapy, jestli jet sem nebo tam. To my nehodláme takto ztrácet cenné setiny vteřiny. U první etapy se fakt nemusí moc dumat. Klikatá trasa od lampionu k lampionu je vcelku jednoznačná.

V dědině Luká měníme mapku za rozlehlejší. Teď přijde to hlavní. Obdrželi jsme seznam bodů, jak je ten který hodnocen, abysme věděli který vynechat, a který stojí za to. Orientační závody mají proti prostým MTB maratonům to špecifikum, že nejedeš jen trpně podle šipek bez nároku na vrozenou inteligenci. Naproti tomu při orienťáku musíš zapnout hlavu – vydumat optimální trasu mezi lampiony. A specielně Orient Expres je svérázný orienťák.

Nejde o to objet všechny lampiony v co nejkratším čase, alebrž objet jich co nejvíc v časovém limitu. Ty vysoko hodnocené body jsou hůř dosažitelné. Je potřeba vymyslet kompromis.

Naplánovali jsme jen první tři body. Další trasu vymyslíme potom. Patnáctka je za 30 bodů. Kus po asfaltu, kus po krkolomné stezce, ale jede to relativně rychle. Číslo 16 je efektní jeskyňka, spíš tunýlek, ve skále na kopci. Další cestu volíme přes pole k devítce. Slunce svítí z modré oblohy bez jediného mráčku, ale teď v září už tolik nepeče. Pohoda. Trojka je za 50, ale zatraceně vysoko na kopci. Č. 4 a 5 jsme vypustili, páč jsou málo ceněné (chyba).

Spletitou kopcovitou cestou se pachtíme k šestce. Náhodou mně padl zrak na hodinky – ojojoj ! Půl páté a 7 minut je už za hodinu, a my tak daleko od cíle! V závodnické euforii jsme úplně zapomněli sledovat čas! Ale teď a tady – tak blízko u té šestky – to neotočíme, když nás stála už tolik námahy! To prodírání se houštím na zkratce k dědině Chobině že bylo zbytečné? Nikdy! Však tam (jako u té šestky, ne v cíli) budem za necelé půl hodiny!

Do cíle jsme se přiřítili více než 20 minut po limitu. Kdybysme tušili, že každá minuta nás bude stát 10 bodů! Tak to končí, když si jeden nepřečte pořádně pravidla. Kdybych jel s Evičkou, v kategorii cérka + ogar bysme skončili devátí – předposlední. Dvojice před náma získala trapných 40 bodů. My jsme získali 190! (A k tomu 210 mínus). Ovšem kdybych jel s Evičkou, nejspíš by bylo všechno jinak. Myslím, že by zvolila jinou trasu.


V naší kategorii ogar + ogar jsme dopadli líp - šestí - předpředposlední. Ogaři jsou zřejmě větší hazardéři. Kdesi jsem si přečetl, že jedna dvojka nebyla v cíli ještě v neděli dopoledne.
Orient Expres je prostě supr zážitek. Už včil se těšíme na příště.

OFICIÁLNÍ FOTOREPORT >>>

 

Honza Vlasák 

Diskusní fórum pro: "Honza Vlasák: Orient Express s výhledem na Hanou"

Názor Autor Datum a čas
RE: Honza Vlasák: Or... Honza 22. 9. 2013, 15:24
RE: Honza Vlasák: Or... Honza 19. 9. 2013, 16:43
RE: Honza Vlasák: Orient Express s výhledem na Hanou
zdar, jj, Haná je Haná...tohle se jelo na Drahanské Vysočině. Tady ty místa byly necelých 600 m nad mořem. Na Hanou to není málo :-)
RE: Honza Vlasák: Or... Josef hebr 18. 9. 2013, 09:54

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |