Cykloserver.cz

Aktuality

Manitou Železné hory

24.8.2016 10:54

Vyznavači horských kol měli o víkendu důvod vydat se do Chrudimi, kde se v sobotu 20. srpna konal závod největšího seriálu horských kol v České republice, Kolo pro život. Východočeský závod, nesoucí název Manitou Železné hory České spořitelny, je v rámci KPŽ populární a jednalo se již o jeho 20. ročník. Závod v Chrudimi byl také posledním prázdninovým závodem KPŽ, proto účast závodníků byla hojná. Dohromady se sobotních závodů zúčastnilo přes 1200 bikerů a bikerek.

Bookmark and Share

Předpověď počasí byla na sobotní závod příznivá a očekávaly se teploty atakující 28 stupnů Celsia. I já jsem byl mezi přihlášenými bikery a těšil jsem se na závod za krásného počasí. Když jsme se blížili k místu konání závodu, tak byla obloha zatažená a spadlo pár kapek. V tu chvíli jsem se trochu obával, aby nezačalo moc pršet nebo aby se nepřehnala nějaká bouřka! Tím by se terén mohl stát bahnitým, jenž právě nepatří k mým oblíbeným ;-) Po příjezdu do Chrudimi se však vyčasilo a na obloze pak nebyl ani mráček. Ba naopak, během celého závodu bylo velké teplo. Tak jsem si občas říkal, že by nebylo špatné, když by přece jen trochu sprchlo…

Jak již je u KPŽ dobrým zvykem, nabízí více tras jak pro dospělé, tak i pro nejmenší účastníky. Pro dětské závody organizátoři slibovali novou trasu, která byla „ryze“ biková a odehrávala se jen v terénu, v blízkosti zázemí závodu. Dětských závodů se zúčastnilo přibližně 350 dětí. Co se týče tras pro dospělé, bylo na výběr ze tří tras. Pro ty méně zdatné či rodiny byla určena Fitness jízda o délce 20 km s převýšením necelých 300 m. Na start této trasy se postavilo na 90 bikerů.

Pro náročnější bikery byla přichystána trasa C o délce 40 km s převýšením přes 700 m. Na startu této trasy stálo necelých 500 bikerů a bikerek. Z vítězství na této trati se radoval Jan Malíř z týmu Nilfisk pro cycling. Mezi ženami triumfovala Nicole Hartychová z týmu IVAR CS AUTHOR TEAM.

Tradičně největší pozornost poutala trasa B o délce 68 km. Této trasy jsem se zúčastnil i já a nutno dodat, že nejde o lehkou trasu! Měl jsem sice již zkušenosti z předchozího roku, ale hlavně kvůli méně najetým kilometrům tento rok mi trasa dala pořádně zabrat! Nicméně se mi podařilo dostat do cíle, což byl hlavní záměr ;-). Na nejdelší trati byly 4 občerstvovací stanice, to jistě všichni závodníci ocenili (já mezi nimi :-)), zejména s ohledem na teplé počasí.

Výsledky závodu nejsou překvapující, vítězství se stalo kořistí týmu Česká spořitelna - Accolade cycling team v obou kategoriích. Mezi muži zvítězil Pavel Boudný a mezi ženami Jitka Škarnitzlová. Nadvládu týmu Česká spořitelna - Accolade cycling team mezi muži tentokrát narušil druhým místem Marek Rauchfuss z týmu KELLYS BIKE RANCH TEAM, který porazil třetího Matouše Ulmana.

Sobotní program se vydařil a myslím si, že všichni mohli být spokojeni. Po závodě mohli závodníci využít mnoha služeb v zázemí závodu, které tradičně patří k podnikům seriálu KPŽ. Mně osobně se trasa líbí a i přes její náročnost se těším na příští, již 21. ročník tohoto závodu. Uvidíme, zda nás organizátoři překvapí nějakou změnou, či zachovají stejnou trasu, která se již druhý rok po sobě osvědčila.