Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nová mobilní aplikace dálkové cyklotrasy EuroVelo 13 – Stezky železné opony

28.4.2017 10:42

Nová responsivní mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety bude sloužit cykloturistům z celé Evropy při plánování dovolené podél dálkové evropské cyklotrasy EuroVelo 13 – Stezka železné opony, která v délce téměř 900 km prochází i česko-bavorským a česko-rakouským pomezím.

Bookmark and Share

 

Podél nejrozvinutějších úseků 10 400 km dlouhé cyklotrasy se cykloturisté dozví vice o historii našeho kontinentu i samotné Železné opony, která náš kontinent rozdělovala vice než 40 let na Východ a Západ. V Česku prochází EuroVelo 13 Karlovarským, Plzeňským, Jihočeským a Jihomoravským krajem a díky úsilí těchto a dalších partnerů byla trasa kompletně proznačena jednotným logem.


Nová mobilní aplikace EuroVelo 13 – Stezka železné opony pokrývá nejlépe vybavenou část trasy od Lotyšska po maďarsko-rakouskou hranici.  Aplikace dává přehled o stezce a jejím vedení stejně jako odkazuje na národní stránky trasy a jejich partnery, kde se zájemci dozví vice detailů.  V nové aplikaci naleznete interaktivní mapu s profily jednotlivých etap a hlavní turistické atrakce se zaměřením na historii rozdělené Evropy, přírodních a kulturních památek v koridoru stezky. Součástí aplikace je i systém odměn, pro ty uživatele, co se připojí k jednotlivým bodům zájmu a podělí o své zážitky z odjetých úseků I se svými přáteli.

Nová mobilní aplikace vznikla v rámci projektu Iron Curtain Trail Experience (ICTE) podpořeném Evropskou komisí. Prezentace aplikace proběhla jako součást závěrečné mezinárodní konference v maďarské Šoproni 27. dubna 2017.  


Evropská dálková EuroVelo 13 prochází mnoha národními parky a rozdílnou krajinou, kde je možné spatřit jedinečnou faunu a flóru jako výsledek dlouholeté uzavřenosti území – „zóny nikoho“. Celá trasa propojuje také zajímavé kulturní památky, muzea či hraniční přechody, která nám připomínají nedávnou historii, završenou sametovou revolucí v roce 1989.

 

Stezka železné opony je součástí celoevropské sítě dálkových cyklotras, kterou v ČR koordinuje Nadace Partnerství. Cílem projektu je propojit celý evropský kontinent sítí 15ti dálkových cyklotras sloužících jak cykloturistice, tak k propojení měst a obcí a ke každodenní dojížďce na kole. Používáním sítě EuroVelo přispějete i Vy k posílení udržitelné turistiky a mobility, především v kombinaci s veřejnou dopravou.


Projekt Iron Curtain Trail Experience (ICTE) získal finanční podporu z programu COSME z DG ENTR.  Projektu se kromě Nadace Partnerství účastní i další partneři z Lotyšska, Polska, Maďarska, Rakouska, Slovenska a Evropská cyklistická federace z Bruselu z řad neziskových organizací, ale I z veřejných institucí a soukromé sféry působící v oblasti udržitelné turistiky. Současná verze nové aplikace se zaměřuje na nejvíc rozvinuté úseky Stezky železné opony: od Lotyšska, přes Polsko, Německo, Česko, Rakousko, Slovensko až do Maďarska. V plánu je další pokrytí chybějících úseků cyklotrasy.
 
Novou aplikaci si lze stáhnout pro Android z Play Storu, pro Apple iOS je aplikace v přípravě (sledujte web www.EuroVelo13.com)
 
Více informací o EuroVelo 13 – Iron Curtain Trail: www.eurovelo13.com a www.eurovelo.cz

 

Fotogalerie zde »

Promo VideoDaniel Mourek

foto: www.EuroVelo13.com

Diskusní fórum pro: "Nová mobilní aplikace dálkové cyklotrasy EuroVelo 13 – Stezky železné opony"

Názor Autor Datum a čas
RE: Nová mobilní apl... 16. 5. 2018, 18:54
RE: Nová mobilní aplikace dálkové cyklotrasy EuroVelo 13 – Stezky železné opony
Aplikace neustále hlásí, že nemá přístup k poloze. Co s tím?

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |