Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Stezka železné opony – EuroVelo 13 cyklostezkou roku 2021

3.5.2021 10:35

Téměř 400 km dlouhý česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony – EuroVelo 13 (Iron Curtain Trail) mezi Českými Velenicemi/Gmündem, Slavonicemi, Mikulovem a Bratislavou byl v rámci online cykloveletrhu „Fiets en Wandelbeurs“ vyhlášen v Nizozemsku cyklostezkou roku 2021. Stezku železné opony v České republice rozvíjí Partnerství, o.p.s.

Bookmark and Share

EV13: Čížov - památník Železné opony, zdroj: Partnerstvi, o.p.s., foto: Jakub Smolik

 

Již mnoho let vyhlašuje renomovaná porota jako součást nizozemského veletrhu cykloturistiky „Fiets en Wandelbeurs“ nejlepší cyklotrasu Evropy. Vybírá přitom pouze z cyklotras, které byly realizovány v uplynulých dvou letech. Porota ocenila v letošní soutěži různorodou cyklotrasu vedoucí rozmanitou přírodou a krajinou propojující historická města a okouzlující vesnice. „Je těžko pochopitelné, že v roce 1989 bylo toto území odděleno ostnatým drátem a strážními věžemi,“ říká předseda poroty a známý cyklistický novinář Bert Sitters a dodává: „o to je pozoruhodnější podniknuté úsilí, které vedlo k přeměně pohraničního pásma v cyklistické eldorádo.“

zdroj: Partnerstvi, o.p.s., foto: Jakub Smolik


Vítězná cyklostezka


Česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony – EuroVelo 13 začíná v dvouměstí České Velenice/Gmünd a pravidelně kličkuje mezi územím obou států jižními Čechami a jižní Moravou a rakouskými regiony Wald- a Weinviertel až do Bratislavy. Nabízí fascinující putování historií a kulturou všech tří zemí a jejich přírodními atrakcemi. Návštěvníky stezka mimo jiné provede malebnými městečky, ukáže ojedinělou architekturu, přeshraniční Národní park Podyjí/Thayatal či UNESCO památku Lednicko-Valtický areál. Více na www.eurovelo13.cz.

EV13: Jevišovka - cyklisté na signálce u bunkru, zdroj: Partnerstvi, o.p.s., foto: Jakub Smolik


Nominované cyklostezky


Česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony – EuroVelo 13 se prosadil v konkurenci např. nizozemské Stezky na pobřeží Severního moře, Oranžské cyklostezky či Stezky kolem Zuiderzee rovněž v Nizozemsku. Cílem této iniciativy je podpora a propagace atraktivních cyklotras v Nizozemsku a v zahraničí.

zdroj: Partnerstvi, o.p.s., foto: Derek Halsey


Stezka železné opony – EuroVelo 13, kterou v Česku rozvíjí Partnerství, o.p.s. ve spolupráci s partnery z řad příhraničních krajů, obcí a destinačních společností, získala v dubnu 2019 i prestižní certifikát Rady Evropy „Evropská kulturní stezka“. Vedle světoznámé Svatojakubské poutní stezky získalo toto zařazení dalších 33 evropských kulturních stezek.


Více na www.eurovelo13.cz a www.ev13.eu.
 

Kamila Vlčková

Diskusní fórum pro: "Stezka železné opony – EuroVelo 13 cyklostezkou roku 2021"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |