Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařskou korunu Valašska podpoří i Tereza Huříková

13.2.2014 09:50

Vrchařská koruna Valašska (VKV) - soutěž, v jejímž rámci cyklisté či bikeři jakéhokoliv věku, pohlaví či výkonnosti musí na kole ve stanoveném časovém období zdolat dvacet předem vypsaných vrcholů na Valašsku a blízkém okolí.

Bookmark and Share

Amatérský cyklista Adam Hloch na podzim 2012 přemítal, jaké výzvy si stanoví pro rok 2013. A právě v tu chvíli se v jeho hlavě začala rodit myšlenka VKV. „Hledal jsem způsob, jak přinutit sám sebe, abych si vybíral terény s co největším převýšením a zároveň navštívil místa, kde jsem ještě nebyl. Valašsko mám rád, je to můj domov, ale je ještě hodně lokalit, kde jsem nebyl a která určitě stojí za to je vidět a navštívit,“ vzpomíná. Rozevřel proto mapu a vytyčil dvacet vrcholů po celém Valašsku, které se rozhodl zdolat. Se svým nápadem se svěřil i kamarádům, ti svým dalším kamarádům a ti dalším. Z původně komorní myšlenky se rázem začala rozvíjet akce, o niž jevily zájem desítky bikerů. I proto Adam spustil webovou prezentaci na sociální síti facebook, kde zájemci mohou zjistit všechna podstatná fakta.

 

Premiérový ročník VKV se rozjel 1. května 2013. Právě v tento den mohli bikeři začít zdolávat vrcholy do celkového hodnocení soutěže. Pokud se chtěli stát držiteli VKV, museli 20 vrcholů rozmístěných po celém Valašsku, ale i za jeho hranicemi, zvládnout nejpozději do 30. listopadu. Vítěz na sebe nenechal dlouho čekat. Už po 22 dnech se podařilo zdolat celou VKV Martinu Fohlerovi ze Vsetína. A postupně přibývali další. Celkem premiérový ročník kompletně absolvovalo 21 cyklistů, přičemž mezi nejmladším a nejstarším byl rozdíl rovných padesáti let. „Tento počet mě potěšil. Vždyť jsme vše včetně propagace řešili za pochodu a lidé se tak o VKV dozvídali až v době, kdy už soutěž běžela. Velkou radost mám i z toho, že mezi držiteli VKV nejsou jen nadšenci z Valašska, ale například i z Prchalova u Příbora či dokonce z poměrně dalekého Třince,“ říká Adam Hloch.

 

Adamův tým připravil pro ročník 2014 řadu novinek a zpestření. Počet vrcholů zůstane sice na čísle dvacet, většina z nich se však oproti loňsku obmění. Ke změně dochází i v časovém období. Zdolávat vrcholy se letos bude od 1. dubna do 30. listopadu. Stejná zůstává forma prokazování úspěšných výjezdů, která je založená na důvěře. „Účastníci se na každém vrcholu musí vyfotit. Jakmile zkompletují celou sérii VKV, dokumentaci zašlou na e-mailovou adresu info@vkv-bike.cz. Kdo bude nejrychlejší, vyhrává,“ přibližuje člen organizačního týmu Ondřej Hloch s tím, že další pravidla určená nejsou. Bikeři si tedy mohou sami vybrat, kudy se na vrcholy vydají i kolik jich zdolají během jediné vyjížďky. K lepší orientaci jim má pomoci i připravovaný průvodce, který bude obsahovat základní informace o každém vrcholu, fotografie, GPS souřadnice a také tip na trasu, kterou mohou vrchol zdolat.

 

Benevolentní pravidla sice mohou být snadno manipulovatelná - například tím, že někteří jezdci budou zlehčovat trasy využitím motorové dopravy, přesto je organizátoři zpřísňovat či kontrolovat nehodlají. „Pokud někomu bude stát za to podvádět, je to čistě o jeho svědomí. VKV je především o tom, aby lidé jezdili na kole a poznávali krásy Valašska. Výsledky by vždy měly být až na druhém místě. V tomto smyslu se plně ztotožňujeme s olympijskou myšlenkou Pierra de Coubertina: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ vysvětluje další z organizátorů Michal Horský.

 

Celá myšlenka VKV nezaujal pouze amatérské bikery, ale i ty vrcholové. A že se jich na Valašsku narodilo a žije zde pěkná řádka. Právě díky jejich vstřícnosti se účastníci letošního ročníku mohou těšit z faktu, že patronát nad akcí převzali čeští reprezentanti v cross country na horských kolech Tereza Huříková z Valašského Meziříčí, Barbora Machulková ze Vsetína a Tomáš Paprstka z Jablůnky. A již nyní můžeme odtajnit, že jejich patronát nebude pouze formální, nýbrž se do VKV zapojí aktivně.  Sledujte facebookovou stránku Vrchařské koruny Valašska či v současně době vyvíjené webové stránky www.vkv-bike.cz. Máte se nač těšit.

 

Přehled vrcholů VKV 2014:
Bludný
Búřov
Cáb
Čubův kopec
Doubrava
Hostýn
Kelčský Javorník
Kohútka
Královec
Miloňová
Nivka
Ploština
Radhošť
Soláň
Súkenická
Svinec
Vartovna
Velký (Veřovický) Javorník
Vrchhůra
Ztracenec

 

Adam Hloch

Diskusní fórum pro: "Vrchařskou korunu Valašska podpoří i Tereza Huříková"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz