Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Moravské vinařské stezky uzavřely sezonu s rekordní návštěvností

8.1.2015 08:13

V cykloturistickém seriálu Krajem vína, který každoročně na Moravských vinařských stezkách pořádá Nadace Partnerství, se v roce 2014 sešel rekordní počet účastníků. Od dubna do září aktivně poznávalo krásy jižní Moravy přes 6000 fanoušků cyklistiky a vína.

Bookmark and Share

„Každoročně zaznamenáváme nárůst v účasti na našich akcích. To nás samozřejmě nejen těší, ale bereme to i jako závazek do příštích let,“ uvedla koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová. Moravské vinařské stezky se už od roku 1999 snaží nejen rozvíjet cykloturistiku na jižní Moravě, ale zároveň dopomáhají k zachování kulturního dědictví, jímž vinařství na Moravě bezesporu je.


„V uplynulém roce proběhlo na stezkách v rámci seriálu Krajem vína 15 cyklovýletů, na nichž mohli zdatní cyklistéi rodiny s dětmi poznávat vinorodou jižní Moravu ze sedla kola. Většinou jsme připravili několik různě náročných tras, na nichž na cyklisty čekaly zastávky u vinařů ve sklepních uličkách i u místních zajímavostí,“
uvedla dále Eva Kvapilová.


Mezi nejúspěšnější cyklovýlety se zařadilo květnové Otevírání Lichtenštejnských stezek s 1200 účastníky, znojemský Tour de burčák, který navštívilo 750 výletníků nebo zakončení sezony na Uherskohradišťsku, kde se jich na akci Na kole vinohrady sešlo 850.

 

Koordinátorka projektu dále dodává: „Stejně jako každý rok, i v roce 2014 mohli všichni účastníci našich akcí soutěžit o hodnotné ceny, z nichž hlavní cenou bylo kolo v hodnotě 20 000 Kč, které do soutěže věnoval hlavní partner seriálu Krajem vína – Česká spořitelna.“
 

V roce 2015 se milovníci cyklistiky můžou těšit na pokračování seriálu Krajem vína a už teď si do kalendářů poznačit data jednotlivých putování:

 

 • 25. 4. Na kole vinohrady Uherskohradšťska
 • 2. 5. Otevírání Lichtenštejnských stezek
 • 16. 5. Májové putování okolím Modrých Hor s ČRo Brno
 • 6. 6. Putování po vinařských stezkách Strážnicka
 • 6. 6. Kraj kvetoucí révy
 • 27. 6. Expedice krajem André
 • 4. 7. Velkomoravské stezky na Podluží
 • 18. 7. Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska
 • 5. 9. Putování za burčákem po Modrých Horách
 • 19. 9. Tour de burčák na Znojemsku
 • 3. 10. Uzavírání Lichtenštejnských stezek
 • 10. 10. Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Eva Kvapilová

Diskusní fórum pro: "Moravské vinařské stezky uzavřely sezonu s rekordní návštěvností"

Názor Autor Datum a čas
RE: Moravské vinařsk... Robert Halford 1. 2. 2015, 14:03
RE: Moravské vinařsk... 19. 1. 2015, 08:48
RE: Moravské vinařské stezky uzavřely sezonu s rekordní návštěvností
Dobry den, chcem sa spytat, ako mate taketo akcie "osetrene" s policiou? Pretoze na Slovensku ak nafukate na biku, mate to za 150€ a viac, coz je draha sranda. Prejazd medzi "obcami" 50m, a uz tam cakaju na dochodcov, co idu bez prilby a BUM 60€... To iste v lete pod priehradami sa ciha na cyklistov, ci maju prilby, ci nahodou si nedali pivko. Poslednu dobu sa u nas ani na biku moc neoplati jazdit, lebo to si clovek koleduje o pokutu (povinna vybava bicykla cyklistu = sialenost)

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |